Spotkania

Dzięki spotkaniom dzieci poznają bezpośrednio warsztat ilustratora i bajkopisarza. Gośćmi są: 

Katarzyna Wójtowicz – rysowniczka, edukuje dzieci ilustracjami i bajkami. Pracuje w organizacji: „Zdolne dziecko w Lublinie”. Pracuje technikami szkicu, kolażu, wycinanki.

Joanna Grochocka – artystka i ilustratorka. W 2006 roku ukończyła Uniwersytet Gdański z filozofii, od 2007 studia projektowania graficznego na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na razie – mieszka i działa w Warszawie. Jej prace brały udział w wielu wystawach w kraju i za granicą oraz zostały opublikowane w czasopismach i gazetach. Jest autorką wielu dzieł sztuki ulicznej – malarstwo, instalacje. Wyróżniona w konkursach plakatu i ilustracji. Jej prace wydają się przypominać strzępy snów przenikających rzeczywistość odbiorcy.

Marta Pokorska – ukończyła filozofię na Uniwersytecie Warszawskim i grafikę na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na co dzień dzieli czas między projektowanie graficzne i edukację artystyczną najmłodszych, prowadząc pod szyldem MALOWALNIA.pl autorskie zajęcia warsztatowe w szkołach i przedszkolach. Najbardziej lubi ilustrować książki dla dzieci, czasem zdarza się jej coś napisać. Jej autorska książka „Arcytrudny alfabet”  (wyd. Dwie Siostry 2007) zdobyła główną nagrodę w konkursie Świat Przyjazny Dziecku w 2007 r. Mieszka w Warszawie, prawie w Łazienkach Królewskich, na balkonie dokarmia sikorki, kowaliki, trznadle i wiewiórki.

Monika Madejek – Kobieta szczęśliwa, której życie co dzień zaczyna się od nowa. Matka, miłośniczka aniołów i przedmiotów z duszą, posiadaczka kota, pisarka, artystka z podejrzeniem o ADHD:)