Miejsca

ALVERNIA STUDIOS

wytwórnia filmowa w Nieporazie w gminie Alwernia w pobliżu Krakowa.
Wytwórnia powstała z inicjatywy Stanisława Tyczyńskiego. Zajmuje się tworzeniem m.in. reklam, filmów, widowisk i realizacją koncertów. Kompleks zabudowań wytwórni składa się z trzynastu futurystycznych kopuł, mieszczących m.in. studia zdjęciowe, nagraniowe oraz post-produkcji. Alvernia Studios jest pierwszą w powojennej Polsce niepaństwową wytwórnią filmową.
ZOBACZ – strona Alvernii!

________________________________________________________________________

ANIMATION ACROSS BORDERS

to niezależna firma skupiona na dystrybucji i promocji filmów animowanych. W dystrybucji AAB znajdują się filmy animowane studiów produkcyjnych m.in: ANIMA-POL, Se-ma-for, Marek Serafiński Studio Filmowe, Studio Miniatur Filmowych, Tv Studio Filmów Animowanych.
Animation Across Borders to również liczne projekty promujące film animowany w Polsce i na świecie, m.in. polskie sekcje na 10. Tabor Film Festival w Zabok (Chorwacja), II MFF StopTrik w Mariborze (Słowenia) i Niepołomicach (Polska), Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych i Kina Alternatywnego FICCAB w Benalmádena (Hiszpania), II Brasil Stop Motion w Recife (Brazylia), cykl „Wakacje z Polską Animacją” zorganizowany w 9. polskich miastach, czy sekcja animacji na 2. MFF ARS INDEPENDENT w Katowicach. Firma współpracuje z wieloma kinami, ośrodkami kultury, placówkami dyplomatycznymi (m.in. we Francji, Hiszpanii, Japonii i Rosji), galeriami, festiwalami, szkołami, telewizjami. ZOBACZ – strona AAB!

_______________________________________________________________________

PLATIGE IMAGE

polskie studio postprodukcyjne. Firma została założona w 1997 roku. Specjalizuje się w tworzeniu grafiki komputerowej, animacji 3D, realizacjach cyfrowych efektów specjalnych oraz kompozycji obrazu na potrzeby produkcji reklamowych i fabularnych. W ciągu kilkunastu lat działalności ma na swoim koncie realizację prawie 2000 reklam telewizyjnych, czołówek programów i teledysków. Studio jest zaangażowane w produkcję filmów animowanych. Zrealizowało między innymi filmy Tomasza Bagińskiego: nominowaną do Oscara „Katedrę”, „Sztukę spadania”, zdobywcę nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej (BAFTA), „Kinematograf”, „Miasto ruin”. W studiu tym powstały również efekty specjalne do filmu Larsa von Triera „Antychryst”. W ostatnim czasie Platige Image poszerzyło swoją działalność i zrealizowało dwa cinematiki na potrzeby gry „Wiedźmin”. ZOBACZ – strona Platige!

_________________________________________________________________________

STUDIO FILMOWE ANIMA-POL

powstało w Łodzi w 1989 r. Początkowo funkcjonowało, jako Spółka Polsko-Francuska, a w roku 1991 przekształciło się w prywatne studio filmowe. Studio prowadzą wspólnie Jadwiga Wendorff i Paweł Wendorff.
Studio posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji filmów animowanych. Od dwudziestu lat stale się rozwija. Jego początki wiązały się z produkcją filmów dla dzieci, dziś tworzy również filmy fabularne oraz dokumentalne. ZOBACZ – strona studia Anima-Pol!

________________________________________________________________________

STUDIO SE-MA-FOR

to studio animacji polskiej w Łodzi. Najpierw Se-ma-for zasłynął jako pierwsza i jedyna w Polsce wytwórnia filmów lalkowych, później tworzył także dokumenty i fabuły. Studio wyprodukowało popularne lalkowe seriale dla dzieci: „Miś Uszatek”, „Przygody misia Colargola”, „Pingwin Pik-Pok”, „Trzy misie”, „Maurycy i Hawranek”, „Kolorowy świat Pacyka”, „Muminki”, „Czarnoksiężnik z Krainy OZ”, „Plastusiowy pamiętnik” itd. W Se-ma-forze powstawały też seriale rysunkowe dla dzieci „Przygody kota Filemona”, „Zaczarowany ołówek”, „Przygód kilka wróbla Ćwirka” oraz filmy eksperymentalne (m. in. Zbigniewa Rybczyńskiego, Stefana Schabenbecka, Hieronima Naumana). w Se-ma-forze powstało ponad 1400 filmów (w tym około 800 lalkowych), które zdobyły na całym świecie kilkaset nagród i wyróżnień, na czele z dwoma OSKARAMI, za film „Tango” Zbigniewa Rybczyńskiego w 1983 r. i „Piotruś i wilk” Suzy Templeton w 2008 r. W studiu Se-ma-fora istnieje Muzeum Bajki. Ważnym momentem było założenie Fundacji oraz utworzenie wydarzenia: Se-ma-for Film Festiwal.
ZOBACZ –  Strona Studia Se-Ma-For
POSŁUCHAJ – Studio Se-Ma-For – by Beetle

_________________________________________________________________________

STUDIO MINIATUR FILMOWYCH

działa od 1958 roku w Warszawie. Powstało w wyniku przekształcenia warszawskiej fili Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej z Witoldem Gierszem na czele. Do osób, które współtworzyły w tym czasie Studio zaliczają się reżyserowie Halina Bielińska i Włodzimierz Haupe oraz znani plastycy Jan Lenica i Walerian Borowczyk. Studio ma na swoim koncie kilka ważnych produkcji takich, jak seria Proszę Słonia, niektóre odcinki Dziwnych przygód Koziołka Matołka czy Pies, kot i…, a z późniejszych produkcji Wędrówki Pyzy z projektami Adama Kiliana, lub seriale w reżyserii i plastyce Leszka Gałysza – Dixie czy O dwóch takich, co ukradli księżyc oraz Wiesława Zięby Tajemnica Wiklinowej Zatoki. ZOBACZ – strona SMF!
ZOBACZ – filmy SMF!

________________________________________________________________________

Tworzenie animacji i filmówAgencja Multimedialna Kaiju.pl

Młode studio filmowe działające formalnie od 2010 roku na wschodzie Polski. W swoim dorobku ma już wiele produkcji filmowych m.in. teledyski dla zespołów muzycznych, filmy reportażowe z wydarzeń, filmy promocyjne dla miast i firm oraz animacje reklamowe 2D i 3D.
ZOBACZ – Agencja Multimedialna Kaiju.pl